Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Technika - Lakiery




 Strona 2 z 2 [ Posty: 18 ] Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2



Autor Wiadomość
 Post Zamieszczono: 08 lut 2014, 9:49 
 

Rejestracja: 31 sty 2014, 10:46
Posty: 6
tak mam reducer i catalyst, i jeszcze jedno pytanko na srebrnej bazie będzie aero, dodatkowo plomienie (zwykla czarna baza) i tu się zastanawiam czy te plomienie dac pod kandy czy dop na sam koniec? nie wiem jak się zachowa czarny pod kandy nadal będzie zwykly czarny czy nabierze bardziej koloru???? lakieruje H-D


Na górę 
 Post Zamieszczono: 10 lut 2014, 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2011, 8:27
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Pod UK czarny będzie praktycznie czarny. Ogólnie płomienie proponował bym zrobic ciemniejszymi metalicznymi. Grafitem, niebieskim itd. Ale solidowe kolory też sie czasami używa pod kandy - tylko oczywiście mniej się to mieni.

_________________

Chrome N Paint Custom Shop
Lakiery House Of Kolor
Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels
Zawieszenia hydrauliczne CCE


Chevy '64 Impala SS Lowrider project
Cadillac Sedan DeVille '83 Lowrider


Na górę 
 Post Zamieszczono: 10 sty 2015, 21:04 
 

Rejestracja: 09 sty 2015, 11:38
Posty: 3
Witam Andrzej z Bielska chciałbym pomalować harleya brokatem wybrałem Silver 170GF i tu moje pytanie co i ile jeszcze muszę dokupić do tego?, na pewno niemetaliczną czarną bazę BC25 +reduktor oraz bezbarwny HOK intercoat KLER SG150 prosiłbym o wyoślenie dokładnie co z czym mieszać .Dopiero zaczynam zabawe z lakierami i chciałbym jak najmniej popełnić błędów.


Na górę 
 Post Zamieszczono: 13 sty 2015, 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2011, 8:27
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Cześć
I chcesz mieć te srebrne brokaty na czarnej bazie? Próbki są pokazane na czarnej ale możesz użyć pod spodem kazdej innej np KBC :)
Ok ale jak chcesz czarną to potrzebujesz ok 800-900ml BC25, do tego 400ml reducera
Na to wrzucasz w 2-3 warstwach brokat. A więc mieszasz żywicę SG150 z reducerem w proporcji 1:1. Do tego dodajesz brokat. Ilość brokatu dobierasz na oko - zgodnie z zamierzeniami. Przypruchy delikatne to okolo 7-10g brokatu na 1l gotowej żywicy. Pełny wysiew to okolo 50g na litr żywicy gotowej do tryskania.
Ostrzegam, że przy tak grubym brokacie potrzebujesz duzej dyszy. Najlepiej coś jak do podkładu 2.0 i przy tryskaniu regularnie trzeba wstrząchiwać pistoletem żeby brokaty w zbiorniczku nie osiadały. Chyba, że masz zbiorniczek z mieszadełkiem ale .. rzadko kto to ma ;)
Na całość warto wylać gruuubo bezbarwnego na kilka warstw. To zdzieramy papierem na równo - i jeśli efekt zadowala zostawiamy, ale można na koniec po zdzieraniu przylać kolejnymi 3 warstwami pokazowego lakieru bezbarwnego jak UFC35 czy UCC - efekt niesamowity :)

_________________

Chrome N Paint Custom Shop
Lakiery House Of Kolor
Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels
Zawieszenia hydrauliczne CCE


Chevy '64 Impala SS Lowrider project
Cadillac Sedan DeVille '83 Lowrider


Na górę 
 Post Zamieszczono: 15 sty 2015, 12:37 
 

Rejestracja: 09 sty 2015, 11:38
Posty: 3
Czyli zamiast tej czarnej bazy BC25 mogę bazę kandy KBC Apple Red 95 ml np.do tego reducer (rozpuszczalnik)400ml.następnie żywica SG150+reducer+brokat.Reducer do bazy i żywicy ten sam np.slow reducer RU311.Jeszcze jedno nie trzeba do tych farb stosować utwardzaczy?


Na górę 
 Post Zamieszczono: 16 sty 2015, 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2011, 8:27
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Jak chcesz mieć tło w innym kolorze niż czarne - możesz dac każdy inny lakier bazowy w tym wspomniany KBC. Próbki są na czarnym zeby widac było dokladnie barwe samego brokatu.
0,95l KBC mieszasz połówką kwarty (0,475l) Reducera.
Następnie zywica SG150 zmieszana 1:1 z reducerem + dodany brokat (położone na około 2 max 3 warstwy)
Reducer dokladnie ten sam.
Utwardzaczy (catalystów) nie musisz do nich używac. Utwardzamy i katalizujemy wyłącznie lakiery urethanowe (U, UK) i bezbarwne poly-urethany (UC, UFC, UCC)
Całośc oczywiście musisz pokryć lakierem bezbarwnym. W praktyce - najfajniej wychodzi jak zalejesz mocno na 3-4 warstwy bezbarwnym, następnie papierkiem wyrównasz dokladnie (bo jednak brokat potrafi stanąć nieco) i to jeszcze zalejesz na maxa 2 warstwami klaru :)

_________________

Chrome N Paint Custom Shop
Lakiery House Of Kolor
Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels
Zawieszenia hydrauliczne CCE


Chevy '64 Impala SS Lowrider project
Cadillac Sedan DeVille '83 Lowrider


Na górę 
 Post Zamieszczono: 13 wrz 2015, 18:40 
 

Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:30
Posty: 1
Witam
Będe malował auto bazą Apple Red chyba KBC nie rozumiem tych skrótów, i nie wiem czy mam położyć podkład czy jakąś bazę i ile warstw najlepiej położyć. chciałbym aby wyszedł jak najjaśniejszy. Pomalowałem błotnik na próbę na oryginalny czerwony akryl i 3 warstwy i niestety widać różnice na przetarciach do czarnego podkładu. jaka jest najlepsza technika dobrego efektu ??? Dzieki


Na górę 
 Post Zamieszczono: 13 wrz 2015, 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2011, 8:27
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Kbc to kandy basecoat. Mieszanka baz perlowych i pigmentow kandy. Taka baza do trojwarstwowego malowania.
Chcesz jasno? Zrob probke na jadnym podkladzie np bialym albo na srebrnym metaliku i bedzie jasno.
Czyli podsumowujac - cos jasnego na spod, na to 3-4 warstwy kbc11 z reducerem (2:1), na to 3 zdrowe warstwy bezbarwnego hok i efekt bedzie piekny.
Jak cos nie jest jasne pytaj smialo, chetnie pomoge

_________________

Chrome N Paint Custom Shop
Lakiery House Of Kolor
Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels
Zawieszenia hydrauliczne CCE


Chevy '64 Impala SS Lowrider project
Cadillac Sedan DeVille '83 Lowrider


Na górę 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
 Strona 2 z 2 [ Posty: 18 ] Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2




Indeks witryny » Technika - Lakiery


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

 
 

 
Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
cpacer